English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Komunikaty

Komunikat GLW o ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń (ognisko nr 108)

Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu sto ósmego ogniska ASF w Polsce od dnia występowania w Polsce ASF, tj. od 17 lutego 2014 r.

więcej
Komunikat GLW o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski (przypadki 1268-1354)

Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 1268-1354 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 5- 11 lutego 2018 r

więcej
Informacja o rozpatrywaniu petycji wielokrotnej w sprawie prowadzenia odstrzału sanitarnego dzików w związku z ASF

Informacja o rozpatrywaniu petycji wielokrotnej w sprawie prowadzenia odstrzału sanitarnego dzików w związku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń w Polsce.

więcej
Komunikat GLW o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski (przypadki 1223-1267)

Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 1223 - 1267 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 29 stycznia - 4 lutego 2018 r.

więcej
Komunikat GLW o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski (przypadki 1119-1222)

Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 1119 - 1222 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 22 - 28 stycznia 2018 r.

więcej
Komunikat GLW o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski (przypadki 1041-1118)

Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 1041 - 1118 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 17 - 21 stycznia 2018 r.

więcej
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie restrykcji importowych dla świń, mięsa wieprzowego i produktów wieprzowych, wprowadzonych dla Polski przez władze Mołdawii

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że z powodu rozprzestrzeniania się wirusa ASF na terenie Polski, służba weterynaryjna Mołdawii wprowadziła restrykcje importowe dla świń, mięsa wieprzowego i produktów wieprzowych obejmujące terytorium całego kraju.

więcej
Komunikat GLW o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski (przypadki 983-1040)

Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 983-1040 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 11 - 16 stycznia 2018 r.

więcej
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie ograniczeń importowych, wprowadzonych przez władze Ukrainy dla województwa warmińsko-mazurskiego z powodu wirusa ASF

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że z powodu rozprzestrzeniania się wirusa ASF na terenie Polski, Ukraina rozszerzyła zakres terytorialny restrykcji importowych o województwo warmińsko-mazurskie.

więcej
Komunikat GLW o przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski (przypadki 905-982)

Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 905-982 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 2 - 10 stycznia 2018r.

więcej