Inspekcja Weterynaryjna

Inspekcja Weterynaryjna

Tłumacz

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Reklama
Reklama
SPOTKANIE PRACOWNIKÓW POMORSKIEJ SŁUŻBY WETERYNARYJNEJ Z JEGO EKSCELENCJĄ ARCYBISKUPEM SŁAWOJEM LESZKIEM GŁÓDZIEM Z OKAZJI ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI GDAŃSK OLIWA 06.01.2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawadzki1   
piątek, 20 stycznia 2012 14:15

 

6 stycznia 2012 roku w Święto Trzech Króli odbyło coroczne, 22 z kolei spotkanie pracowników służby weterynaryjnej z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem, Metropolitą Gdańskim. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Katedrze Oliwskiej. Na zaproszenie organizatora - Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dr. Włodzimierza Przewoskiego przybyło bardzo wielu pracowników i emerytów służby weterynaryjnej naszego województwa, lekarzy weterynarii wraz z rodzinami, zaproszeni goście - min. wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Kazimierz Plocke, Główny Lekarz Weterynarii dr Janusz Związek, prezes Kaszubsko-Pomorskiej Izby Lekarsko -Weterynaryjnej w Gdańsku Andrzej Juchniewicz, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki, przedstawiciele samorządów lokalnych: Starosta Powiatu Puckiego Wojciech Dettlaff, Starosta Powiatu Tczewskiego Józef Puczyński, Starosta Powiatu Lęborskiego Wiktor Tyburski oraz czołowi producenci żywności pochodzenia zwierzęcego.

Przed rozpoczęciem mszy nastąpiło uroczyste wprowadzenie do Katedry Sztandaru Inspekcji Weterynaryjnej Rzeczypospolitej Polskiej przez poczet sztandarowy pracowników Pomorskiej Inspekcji Weterynaryjnej. W homilii wygłoszonej przez Jego Ekscelencję do wszystkich wiernych mogliśmy wysłuchać wiele pochwał i komplementów skierowanych bezpośrednio do służby weterynaryjnej. Po zakończonej mszy świętej udaliśmy się do Sali im. Jana Pawła II Gdańskiej Kurii Metropolitalnej na spotkanie z Jego Ekscelencją, które rozpoczęło się od wspólnego śpiewania kolęd z zespołem Capella Gedanensis i czytania Pisma Świętego z fragmentami narodzin Jezusa Chrystusa. Dr Włodzimierz Przewoski serdecznie przywitał wszystkich zebranych i złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne, podziękował za wyjątkowe zaangażowanie służby weterynaryjnej województwa pomorskiego w zapewnieniu zdrowej i bezpiecznej żywności pochodzenia zwierzęcego. Nawiązał do wiekowych tradycji leczenia zwierząt, w tym także w czasach biblijnych. Wiceminister Kazimierz Plocke, Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek i gospodarz spotkania Arcybiskup Sławoj Leszek Głodź w niezwykle miły i przyjemny sposób podkreślali znaczne osiągnięcia Pomorskiej Inspekcji Weterynaryjnej w skali całego kraju, wspominali o bardzo wysokich ocenach, jakie wystawiają nam pracownicy Unii Europejskiej z Brukseli nadzorujący służby weterynaryjne. Spotkanie zakończyło się wspólnym składaniem sobie życzeń i dzieleniem się opłatkiem w rodzinnej i serdecznej atmosferze.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Poprawiony: piątek, 20 stycznia 2012 14:20
 
 
Joomla Templates by JoomlaShack.com