Inspekcja Weterynaryjna

Inspekcja Weterynaryjna

Tłumacz

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Reklama
Reklama
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawadzki1   
piątek, 08 kwietnia 2011 06:53
logo_wiw_

Inspekcja Weterynaryjna

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii

w G d a ń s k u

 


 

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Gdańsku informuje, iż w dniu 6 maja 2011 roku w Gdańsku przy ul. Kaprów 10, odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom dobrostanu zwierząt.

 

Aby uświadomić społeczeństwu jak ważne jest zapewnienie wszystkim zwierzętom (zwierzętom towarzyszącym, zwierzętom w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, zwierzętom gospodarskim, zwierzętom rzeźnym, zwierzętom w transporcie) dobrostanu, nie wystarczą działania samej tylko Inspekcji Weterynaryjnej.

Istotne jest aby wyczulić społeczeństwo na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które występują w zapewnianiu zwierzętom dobrostanu oraz na zgłaszanie właściwym instytucjom tych nieprawidłowości.

Potrzebna jest w tym zakresie współpraca z Policją, organami administracji rządowej, organami samorządu terytorialnego, organizacjami, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, jak również organami samorządu zawodowego.

Zagadnienia, które będą tematem konferencji skierowane są m. in. do pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, pracowników Policji, stowarzyszeń i organizacji, których celem jest ochrona zwierząt, osób prowadzących schroniska dla bezdomnych zwierząt, przedstawicieli samorządu terytorialnego.

 

Włodzimierz Przewoski
Pomorski
Wojewódzki Lekarz Weterynarii
w Gdańsku

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2011 12:22
 
 
Joomla Templates: by JoomlaShack