20 września 2018

I Mistrzostwa Weterynarii w biegu na 5 km - 16.09.2018 Kiełpino ie

W niedzielę, 16 września 2018 roku, w Kiełpinie przy okazji 3 Biegu Arasmusa, odbyły się I Mistrzostwa Polski Weterynarii w biegu na 5 km. W tej pięknej, malowniczo położonej miejscowości, w sercu Kaszub  wystartowało  prawie 30  lekarzy weterynarii, techników weterynarii oraz pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, którzy  przyjechali całej Polski.

Na wszystkich uczestników Mistrzostw Polski Weterynarii w biegu na 5 km  czekał  pakiet weterynaryjny,  ufundowany  przez hojnych Sponsorów, oraz okolicznościowy medal na mecie, dla wszystkich którzy ukończyli bieg.

Wielkim sukcesem sportowym okazał się start  pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu w Gdańsku. Tytuły Wice Mistrzów w kategorii Kobiet  i Mężczyzn  wywalczyli lek. wet. Iwona Wasilewska oraz lek. wet. Łukasz Wolny.

Tytuły Mistrzyni oraz Mistrza Polski Weterynarii zdobyli, wśród kobiet - lek. wet. Natalia Gruchała z Bytowa oraz wśród mężczyzn - Wiesław Sosnowski z Gniszewa.

Dyplomy, statuetki oraz nagrody, dla osób które stanęły na podium wręczali: Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii - lek. wet. Wojciech Trybowski oraz  Prezes Kaszubsko-Pomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej - Dr n. wet. Mirosław Kalicki.

Mistrzostwa to nie tylko start i walka o wynik czy miejsce, to także możliwość spotkania ludzi związanych z weterynarią, wymiana doświadczeń oraz możliwość spotkania starych znajomych .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom startu, wyników uzyskanych w Mistrzostwach  i zapraszamy do udziału w następnym roku, już w II  Mistrzostwach Weterynarii w biegu na 5 km.